Wydawnictwa

O wydawnictwie i naszych publikacjach

Zachęcamy do zapoznania się z wydanymi przez nas podręcznikami autorów, którzy są uznanymi ekspertami z dziedziny terapii dzieci ze spektrum autyzmu i pracują metodami behawioralnymi. Rekomendujemy też pozycje innych wydawnictw, które opisują metody i narzędzia terapii pozwalające mierzyć efekty uczenia.

Motywacja i wzmacnianie, czyli jak zdobyć przewagę nad autyzmem

Motywacja i wzmacnianie, czyli jak zdobyć przewagę nad autyzmem

Książka „Motywacja i wzmacnianie” Roberta Schramma była pisana przede wszystkim z myślą o rodzicach, chociaż z pewnością wielu specjalistów również znajdzie tam dużo potrzebnych informacji i wskazówek.

Autor podkreśla, że podejście zachowań werbalnych w ramach stosowanej analizy zachowania jest najlepszym wyborem dla wszystkich dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, bez względu na poziom ich umiejętności. Tak jak wskazuje tytuł – budowanie terapii na motywacji i właściwe wykorzystywanie wzmacniania jest gwarantem dobrze prowadzonej terapii, która pozwala na przezwyciężanie barier w codziennej edukacji dzieci.
Marta Sierocka-Rogala, BCBA

Cena: 84,00 zł
VB-MAPP Podręcznik

VB-MAPP Podręcznik

"VB-MAPP– ocena umiejętności językowych i społecznych oraz planowanie terapii dzieci z autyzmem". Podręcznik do oceny umiejętności językowych i społecznych dzieci z autyzmem. Pozwala na dokonanie szybkiej oceny poziomu umiejętności, by na tej podstawie stworzyć program terapeutyczny. W komplecie z kwestionariuszem (do kupienia oddzielnie).

Cena: 85,00 zł
VB-MAPP Kwestionariusz

VB-MAPP Kwestionariusz

Kwestionariusz do oceny umiejętności językowych i społecznych dzieci z autyzmem. Pozwala na dokonanie szybkiej oceny poziomy umiejętności, by na tej podstawie stworzyć program terapeutyczny. W komplecie z podręcznikiem (do kupienia oddzielnie).

Cena: 35,00 zł
Metoda zachowań werbalnych

Metoda zachowań werbalnych

„Metoda Zachowań Werbalnych – jak uczyć dzieci z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi”. Mark Sundberg o książce: "Mimo że opisane w książce Mary podstawowe zasady i metody nie są nowe, czytelnik dostaje od autorki zrozumiałe wyjaśnienia, przykłady z życia codziennego i przyjazny dla użytkownika przewodnik po skomplikowanym programie interwencji językowej dla dzieci z autyzmem."

Cena: 35,00 zł

Zamówienie wydawnictw

Wydawnictwa Scolaris można także zamówić w Fundacji [email protected]

Tel. 601 266 039